Náš nový farník z Indie

Před několika dny jsme popřáli vše dobré a hojnost Božího požehnání Joswinovi, který začal po svém studiu pracovat. Již v těchto dnech však bude v našich srdcích a modlitbách i další mladý Ind, který se snaží svým studiem o to, aby se z něho stal člověk a křesťan, který uživí svoji rodinu a třeba pomůže mnohým dalším.

Adopce-2Představuje se Vám v tuto chvíli Alwin, je  mu 17 let, chodí do 12. třídy, tedy je mohli bychom říci, že je na krátké střední škole, která v Indii trvá dva roky. Jeho oblíbeným předmětem je účetnictví. Alwin je dobrým studentem, velice skromným a zodpovědným, který se snaží své rodině co nejvíce ulehčit dosti těžký život.

Alwinův otec Antony zemřel, když byl ještě malý, má jen maminku Lilly a o rok mladší sestru Alwiyi. Maminka trpí bolestmi zad a jediné co může sehnat za práci je balit cigarety bídí navzdory bolestem, které ji provázejí. Alwin proto své matce pomáhá jak v domácnosti, tak i s rolováním cigaret na prodej. Během prázdnin si shání brigády, minulé prázdniny pracoval na stavbách kde pracoval na výmalbě staveb. Tak přispěl nemálo do rozpočtu chudé rodiny.

Jeho snem je stát se účetním a absolvovat vysokou školu, doufáme, že se mu to s naší pomocí podaří a to nejen tou finanční.