APLIKACE „FARNOST DO KAPSY“

Ode dneška máte možnost používat aplikaci „Farnost do kapsy“ i v naší farnosti. Jedná se o jednoduchou aplikaci, která je již používaná v některých farnostech, pomocí které můžete získávat aktuální informace z farností, které chcete sledovat a které Vás zajímají.Aplikace zobrazuje vždy aktuální pořad bohoslužeb a jednotlivé události ve farnosti. Farník tak vidí jednotlivé mše sv. a další akce.Také je možné přijímat oznámení přímo do aplikace podle toho, jakou z kategorií si nastaví.Vždy máte tak aktuální přehled o své farnosti a informace se k Vám dostanou okamžitě.

Zde Vám přinášíme jednoduchý návod „Jak na to…“

Podrobnější návod na instalaci na většině telefonů – s Androidem

1/ Na telefonu klikneme na ikonu „Obchod Play“

2/ Do řádky „Hledat aplikace a hry“ napíšeme „farnost do kapsy“

3/ Aplikaci poznáte podle ikony kříže a srdce. Kliknete na tlačítko „INSTALOVAT“

4/ Pokud byla instalace úspěšná, mezi aplikacemi naleznete i aplikace „Farnost do kapsy“. Můžete kliknout také rovnou na tlačítko „OTEVŘÍT“.

5/ Při prvním spuštění Vám aplikace nabídne možnost najít a přiřadit první farnost, kterou chcete sledovat. Do řádky pro vyhledávání (s lupou) zadejte např.  „Štětí“ nebo „Hoštka“. Objeví se všechny farnosti, které obsahují slovo toto slovo. Vy klikněte na možnost např. „Římskokatolická farnost Štětí“. Poté se objeví dole tlačítko pokračovat. Klikněte na něj.

6/ pokud chcete přidat další farnost, použijte „hamburger“ tlačítko vlevo nahoře. Poté se rozbalí zleva nabídka aplikace, kde dole vlevo použijete tlačítko „Nastavení aplikace“ a pohodlně přidáte tolik farností, kolik chcete sledovat.